Nejlepší péče o boty

Vaše obuv vydrží déle a bude lépe vypadat, pokud se o ní budete správně starat!

Než začnete nosit novou obuv, měli byste ji ošetřit vhodným ochranným sprejem, zvláště pokud má být vystavena extrémním podmínkám (např. velká vlhkost, bláto aj.).

Při obouvání používejte nazouvací lžíci. Sešlapání a deformace patního límce zkrátí životnost boty a omezí její schopnost chránit vaši patu a kotník. 

Obuv denně střídejte. Pokud po jednom dni nošení necháte boty odpočívat 24-48 hodin, budou mít možnost vyschnout, čímž se omezí růst bakterií a plísní, které způsobují zápach a plísňová onemocnění nohou.

Pot obsahuje kyseliny, které mohou vaši obuv časem poškodit. Vždy spolu s obuví noste kvalitní ponožky. Po náročném použití (při sportu, v extrémním horku, vlhkosti nebo mokru), odstraňte vlhkost vytřením vnější i vnitřní strany boty měkkým, čistým hadříkem a nechte obuv přirozeně vysušit. Kamínky a štěrk, který se zachytí na nášlapné ploše podrážky, může omezit přilnavost a poškodit obuv. Opatrně je odstraňte párátkem nebo podobným předmětem, s ohledem na to, abyste podešev nepoškodili. Obuv uchovávejte na chladném a suchém místě mimo přímé zdroje tepla a přílišnou vlhkost. 

Kůže, syntetická kůže, technické tkaniny a lepidla mohou být přílišným teplem poškozeny. Svršky mohou vydržet dvakrát déle než mezipodešve, ale když se opotřebí polstrování v mezipodešvi, obuv by měla být nahrazena. V případě náročného použití (časté sportovní aktivity, zvláště běh) takový případ může nastat i každé 3 až 4 měsíce.

Obuv nikdy neperte v pračce! Podrobnější info o čištění obuvi naleznete zde.

Náš tip: Impregnační a ochranné přípravky Collonil