Collonil

Pečujte o své boty a zajistěte jim tak delší životnost.

Značka Collonil je na trhu již přes 100 let a distribuuje kvalitní produkty sloužící k čištění a péči o boty a kožené výrobky. Výjimeční jsou tím, že kromě vynikajících výrobků dbají na životní prostředí. Jejich cílem je vyvinout produkty, které obsahují co nejnižší procento ekologicky škodlivých složek a zároveň nabízí maximální stupeň účinnosti.

Collonil Organic je série výrobků, ve kterých nejsou chemické látky, a k výrobě je používáno 90 % přírodních surovin. Tyto výrobky jsou v souladu s duchem tohoto věku a požadavky trhu. 

Všechny produkty Collonil  najdete zde

1) Impregnace ve spreji

Zajistěte svým botám dlouhotrvající životnost. Impregnace je nezbytností při péči o ně. Přípravky Collonil ochrání Vaši obuv před znečištěním, vlhkostí, ale především dodají materiálu živiny, fixují barvy a osvěžují je. Z venku odpuzují každou nečistotu bez toho, aby ovlivnily prodyšnost boty. Některé impregnace obsahují i UV filtr, který chrání před slunečním zářením.

Postup použití:

Doporučujeme aplikovat ještě před prvním použitím! A pak samozřejmě čas od času své boty ošetřete také:

 1. Výrobek mechanicky očistěte.
 2. Nechce jej vyschnout.
 3. Následně aplikujte 3 po sobě jdoucí vydatné nástřiky ze vzdálenosti 20 - 30 cm.
 4. Nechte opět vyschnout.
 5. Váš produkt je nyní chráněn proti okolním nástrahám.

 

My doporučujeme kombinovat Collonil VARIO SPRAY se sprejem CARBON PRO - nejprve VARIO SPRAY, následně CARBON PRO.

 

2) Čištění

K dlouhé životnosti bot také přispějete správným čištěním. Čistící prostředky značky Collonil šetrně odstraňují nečistoty a zároveň o výrobek pečují.
Vybrat si můžete z rozmanitých druhů nanášení čističe. Ať už je to sprejemulze, nebo čistící kostka, Vaše boty Vám budou vděčné.

 

Produkty zobrazené na obrázku naleznete zde

Postup při použití spreje a emulze:

 1. Vydatně protřepat.
 2. Nanést na hadřík.
 3. Krouživými pohyby vyčistit celý povrch výrobku.
 4. Nechat vyschnout.


3) Hygiena

Collonil myslí také na hygienu Vašich bot. Chcete-li zabránit zápachu bot, doporučujeme používat antibakteriální sprej do bot Collonil SHOE FRESH, který odstraňuje a blokuje zápach. Už po 30 vteřinách vše svěže voní.

Důležité je nezapomínat ani na čištění vnitřku boty. V tom Vám pomůže hygienický čistící sprej Collonil SNEAKER INSIDE, který botu zevnitř vyčistí a zároveň jí dodá příjemnou svěžest.

Postup při jeho použití:

 1. Vystříkejte vnitřek boty.
 2. Vytřete suchým hadříkem.
 3. Nechte vyschnout.