Základní info

Technologie META-ROCKER se vyznačuje speciálně upravenou geometrii mezipodešve. Jedná se tedy o zaoblení mezipodešve, takzvanou "kolébku", která vyrovnává rozdíl mezi patou a špičkou. Technologie napomáhá efektivnímu využití energie v každém kroku a pohání nás kupředu.

Podrobnosti

Ptáte se proč má běžecká obuv Hoka One One zakřivení na patě a špičce? Nejedná se pouze o estetickou záležitost, ale o Rocker podrážku, značka Hoka vytvořila svůj vlastní název META - ROCKER.
Existují výzkumy, které uvádějí pozitivní vliv obuvi s rockerskou podrážkou a její přínos na zdraví jedince.  

Hoka One One věří, že Vám tento typ podrážky pomůže k lepšímu výkonu a eliminuje zátěž na klouby chodidla a následně na celý pohybový aparát. Nejčastěji je tento typ podrážky použit u běžecké obuvi. Při běhu je na pohybový aparát vyvíjen větší tlak. META-ROCKER tedy může snížit zátěž v oblastech např. přednoží, kotník, lýtko či Achillova pata. 

V případě, že má běžec ztuhlé klouby prstů kvůli artritidě nebo z jakéhokoliv důvodu, ztuhlé kotníky nebo bolestivý střed chodidla, může mu META-ROCKER velmi ulevit, jelikož díky zakřivení nebude muset klouby tolik ohýbat.

Podrážka META - ROCKER funguje jako kolo, které pomáhá při chůzi přetáčet chodidlo dopředu.