Noční běh v Malenovicích s AD Sportem

Délka čtení: 5 min | Autor: Agáta

Dne 27.09.2023 jsme se zúčastnili posledního z pěti závodů Nočních běhů, který se konal v Malenovicích u Zlína. Vzhledem ke skutečnosti, že ve Zlíně sídlí naše kamenná prodejna, byli jsme v rámci naši spolupráce s organizaci Běhy Zlín podpořit běžce, mezi kterými je mnoho našich zákazníků.

Na tuto velmi povedenou akci jsme přivezli stánek, v kterém si mohli běžci zakoupit běžecké vybavení jako jsou čelovky, čelenky, běžecké batohy, běžecké ponožky a další. Zároveň jsme si ve spolupráci se značkou SALOMON připravili pro účastníky závodu testování trailové obuvi. K testování byly připravené modely SENSE RIDE a ULTRA GLIDE.

Letošního malenovického Franz Josef Kaiser Nočního běhu se v devíti kategoriích zúčastnilo 58 mužů, 44 žen a 13 tandemů Mix.

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ V FRANZ JOSEF KAISER NOČNÍM BĚHU VE ZLÍNĚ – MALENOVICÍCH 2023:

WhatsApp Image 2023-10-20 at 12.32.41

Cílem naší účasti na tomto závodu bylo jak podpořit běžecké nadšence, tak pozvat všechny zúčastněné na oslavu 6.narozenin naši prodejny AD Sport Zlín, které se konaly v sobotu 7.10.2023.

Pro výherce závodu jsme si připravili i hodnotné ceny v podobě běžeckého vybavení a slevového poukazu na nákup u nás na prodejně.

Protože se nám nechtělo jen fandit a přihlížet, přihlásili jsme se jako účastníci závodu a někteří naši kolegové si tak vyzkoušeli trasu nočního běhu na vlastní boty. Spolu s našimi nejmenšími členy týmu jsme podpořidi charitativní běh pro Handicap Zlín, z.s.

Dojmy našich závodníků byly velmi pozitivní. Závod si všichni užili i přes náročnost trailového terénu, který byl mnohdy pod světlem čelovek jak se řiká "o držku".

WhatsApp Image 2023-10-20 at 12.42.18
WhatsApp Image 2023-09-30 at 09.50.45
WhatsApp Image 2023-09-30 at 09.50.45 (1)

A co o zkušenosti s prvním nočním během říká naše ambasadorka Jitka Špičáková, která se stala vítězkou v kategorii žen?

"Noční běh ve Zlíně-Malenovicích s čelovkami mě velmi příjemně překvapil. Nečekala jsem, že bude tak náročný. Ne distancí a terénem, ale tím, že se neustále soustředíte, kudy běžíte. A to každého chtě nechtě zpomalí.

Podařilo se mi odstartovat na první pozici v ženách a to si udržet až do cíle. Neměla jsem však ani tušení, jak jsou na tom další běžkyně. Neodvážila jsem se ani kouknout na hodinky, kolik km máme za sebou, abych náhodou nespadla.

Atmosféra byla ale skvělá, vůbec jsem se tím netrápila. Navíc mě okouzlil pohled na Zlín poté, co jsme dosáhli nejvyššího bodu a začali se vracet k hradu. Krásné osvětlené město. Musím říct, že jsem si závod od začátku do konce užila. A vyhrát absolutně v ženách byla jen třešnička na dortu!

Moje holky (Anežka 4 roky, Ivanka 2 roky) si také zazávodily v charitativním běhu. Ty zase měly radost z perníkových medailí a odměn, které získaly po doběhu do cíle. Pak už si jen užívaly na skákacím hradu, který ani po mém závodě nechtěly opustit."