Dámské volejbalové boty Asics GEL-ROCKET 8 W růžové

1 790 vč. DPH
Vyprodáno

Další řada Asics GEL-ROCKET přichází s novou podešví Octipod. Podešev je částečně tvořena lamelamy a v kritickém místě knoflíkem, který zajistí dokonalou přilnavost k povrchu. Stabilitu zajistí Trusstic System. Tato sálová obuv je vysoce všestranná s výbornou stabilitou. Je vybavena pevným a odolným svrškem, stejně jako tlumení přední části GELovou jednotkoku, které pomáhá zmírnit náraz při došlapu.

VÝHODY:

 • Nová podešev Octipod pro dokonalou přilnavost.
 • GELová jednotka pod přední částí chodidla.
 • Trusstic System zajistí stabilitu.
 • Všestranná sálová obuv nejen na volejbal.
Materiál:
Syntetika
Kód výrobce:
B756Y-1990
Určení:
nízké

Tlumení a stabilita. Tyto dva požadavky jsou sdruženy v revolučním ASICS GEL™ systému. Šok a síla tlaku se zmenší, noze se dostane podpory při nošení zátěže a špatně provedené pohyby jsou
znemožněny. 

ASICS GEL™ systém tlumení je sestaven z různých GEL™ komponentů. Vytvořeny jsou ze silikonových materiálů odolných na únavu, což umožňuje vysokou odolnost GEL™ komponentů během vystavení zátěžím. Tato vlastnost materiálu stabilizuje nohu při prvním kontaktu s povrchem.

Dodatečně jsou pak ASICS GEL™ polštářky umístěny do patní části, pod kloubem palce a bříšky, tzn. v částech, kde dochází k vysokému vertikálnímu zatížení mezi fázemi dopadu a odrazu. Díky tomu, že je materiál extra tenký, nejvíce 4 mm, se zmenší i váha boty, zlepší se také styk s povrchem a je omezeno riziko zranění vlivem kroucení chodidla.

Při prvním styku paty s povrchem na tělo působí síla velikost 2 - 3 násobku tělesné hmotnosti. Ta je závislá především na rychlosti běžce. ASICS GELTM, při podpoře materiálu a konstrukci celé podešve absorbuje náraz špiček. Dodatečně jsou v podešvi do patní části integrovány tzv. pružné oblasti, které s pomocí plánované deformace stabilizují chodidlo. V přední části zmenšuje ASICS GELTM systém nápor, který nastává během fáze odrazu. 

Při tom jsou výsledné smykové síly neutralizovány s pomocí materiálu podešve. Na míru přizpůsobené stupně tvrdosti a tvaru, odpovídají požadavkům různých zatížení. Výsledkem je přirozené cítění povrchu. 

Promyšleně rozmístěné flexibilní drážky rozdělí tlak zatížení při přenosu těžiště přes prsty do odrazu.

Výhody: 

 • Více pohodlí díky účinnému tlumení a stabilitě.
 • Odolnost vůči únavě materiálu a trvanlivost.
 • Zmenšené riziko zranění díky menšímu působení sil při dopadu.
 • Funkční zmenšení úderných a tlakových sil.
 • Přímý styk s povrchem.
 • Omezené působení pák (během pronace a supinace).
 • Stabilní základ také u bočních sil.

Tento systém využívá speciální silikon pod špičkou chodidla, který absorbuje působení nárazové síly a tlumí dopady čímž chrání celý pohybový aparát.

Trusstic System® je lehká podpůrná jednotka integrovaná do mezipodešve pod klenbu chodidla. Spojuje přední a zadní část boty. Stejně tak podporuje středníčást nohy během fáze stání i během přípravy na odraz. 

Důsledkem zatížení chodidla, je kontrolovaná deformace mezipodešve,. Torzní stabilita boty zůstává neporušená, klenba chodidla je stabilizovaná a ploska chodidla se odlehčí. Tím je zmenšeno riziko zranění a zajištěno větší pohodlí i bezpečnost běžecké boty. 

Něco jste se o produktu nedozvěděli z popisu?