Nová serie oblíbeného Gel-Noosa Tri modelu. Běžecké boty Asics GEL-NOOSA TRI 11, vhodné pro triatlon, jak již název napovídá (NOOSA je název triatlonu každoročně se konajícího v Austrálii). Otevřená mesh síťovina zajišťuje optimální prodyšnost, takže nohy zůstanou v suchu a pohodlí i během extémních závodních podmínek. Zároveň díky bezešvému svršku mohou být boty nošeny i bez ponožek, aniž bychom riskovali odřeniny. Jsou speciálně upraveny tak, aby byly snadno a rychle nasaditelné (např. po seskoku z kola). Technologie Dynamic DuoMax poskytuje mimořádnou stabilitu a podporu, především před fází odrazu. Velmi lehké boty - 274g.

Jsou vhodné pro běžce s pronačním došlapem, avšak podpora je velmi mírná, proto boty mohou pohodlně užívat i neutrální běžci. 

VÝHODY:

 • vhodné na triatlon
 • bezešví svršek - mohou se nosit i bez ponožek
 • mírna podpora pronace
 • velmi lehké
Materiál:
Syntetika
Kód výrobce:
T676N-0687
Určení:
tempové
Podpora:
pronační
Hmotnost:
274 g

Tlumí nárazy při dopadu a umožňuje pohyb ve více rovinách.

ASICS si před dvaceti lety určil za cíl vyvinout nejpokročilejší a nejlepší běžeckou botu. Základním bodem bylo pro tu dobu nové poznání a to, že při běhu na tělo působí síly ve třech různých dimenzích - přímá síla, vertikální síla a boční síla. 

Nejtěžší bylo sdružit všechny tři požadavky. Tak bylo například třeba sloučit požadavek na podporu pro cílovou skupinu nad pronátorů s potřebou po současné navýšení flexibility, dynamiky i senzorického
feedback-u. ASICS odpovědí těmto výzvám byl IMPACT GUIDENCE SYSTEM (IGSTM).

Filozofie IGSTM spojuje ASICS nejlepší běžecké boty. Je to neustálý proces, zaměřený na anatomii a přirozený pohyb nohy. Poznatky dlouhodobých vědeckých výzkumů je dnes možno spatřit ve všech aspektech ASICS technologií a inovací. Cílem IGSTM je zaručit co nejpřirozenější průběh běžeckého kroku. S pomocí poznatků dlouholeté vědecké analýzy lidského těla, přichází ke stále novým vylepšení systému. IGSTM tak podporuje pohyb ve všech fázích běžeckého kroku.

Jednotlivé komponenty a technologie systému ve vzájemné interakci splňují specifické funkce. Při tom jsou dostatečně pružné, aby se mohly přizpůsobit různým typům nohy i požadavkům. Běžecká bota
se dobře přizpůsobuje a zaručuje potřebnou podporu pro tlumení maximálního zatížení.

Výhody: 

 • Podporuje klouby a svaly během běžeckého kroku.
 • umožňuje spolupráci mezi komponenty a t echnologiemi.

 

Revoluční materiál SOLYTE v mezipodešvi velkou měrou přispívá ke zmenšení váhy boty a přesáhnutí předchozích ASICS standardů v oblasti zatížení. 

SOLYTE je moderní kopolymer, mnohem lehčí než materiál SpEVA a EVA. Vyznačuje se skvělými vlastnostmi tlumení a vyským potenciálem vrácení se do původního tvaru po deformaci. Jedna se o velmi robusní a odolný materiál. 

Výhody:

 • Dokonalé, odolné tlumení
 • Lepší pocítění povrchu. 
 • Menší spotřeba energie díky nízké váze boty. 

Pro větší stabilitu a pohodlí. 

Dynamic Duomax je rezulátem systematického, nepřetržitého rozvoje DUOMAX-u, k ještě většímu pohodlí a přizpůsobivosti. Pohyb chodidla je měkčí a stejnoměrnější ve všech fázích běžeckého kroku. 

Podpurný element Dynamic Duomax je vytvořen ze stejných materiálů jako mezipodešev a je umístěn do střední části boty. Vytvořen byl především pro běžce s tendencí k nad pronaci. Tím se sníží riziko úrazu a pohyb chodidla se stane přirozenějším. 

Výhody: 

 • Pohodlnější a přizpůsobivější. 
 • Mekčí a stejnoměrnější pohyb. 

Guidance Line®je vylepšení IMPACT GUIDANCE SYSTÉMU (IGS). Důsledně se přizpůsobuje každému pohybu chodidla a běžeckému stylu. Pohybu se dostává podpory od fáze dopadu do fáze odrazu. V každé fázi je zaručená platforma mezi chodidlem a povrchem. To umožňuje konstrukce mezipodešve i vnější podrážky přes vestavěný Guidance Line®. 

Výhody: 

 • Přizpůsobivá platforma mezi chodidlem a povrchem. 
 • Síly dopadu jsou oslabené
 • Optimální přenos pohybu
 • Vynikající přenos ve směru pohybu dopředu. 

MINIMÁLNÍ PODPORA

Takové technické provedení pohání síly v přímem směru pohybu s řízením energie v střední části chodidla v pohyb dopředu. 

Výhody: 

 • Posilování sil v přímem pohybu.
 • Přesměrování energie do pohybu vpřed. 

Použití bezešvých materiálů snižuje možnost podráždění a tření.

Podrážka či vnější podešev vyrobena ze speciální směsi organických a anorganických složek, určené ke zvýšení trakce i na mokrém povrchu.

Něco jste se o produktu nedozvěděli z popisu?