0 

Dámské běžecké boty Asics GEL-NIMBUS 24 W modré

3 999 
Běžná cena : 4 599 
Získejte 2% z nákupu zpět! Více info
ks
Barevné varianty:
-14%

VÝŠKA PATY: 26 mm
VÝŠKA ŠPIČKY: 13 mm

Dámské běžecké boty Asics GEL-NIMBUS 24 W jsou silniční tréninková obuv s neutrálním došlapem určená na velké množství kilometrů. Ve srovnání s předchozí generací GEL-NIMBUS 23 se zde udála řada změn. Svršek Jacquard Mesh nahradila elastická síťovina z recyklovaného materiálu, jež svou prodyšností zlepšuje proudění vzduchu a oporu chodidla. Kdysi pro model GEL-NIMBUS typický masivní jazyk s extra polstrováním je již také minulostí. Nově zde máme pružný knitový jazyk s lepší přizpůsobivostí. Paměťová pěna v oblasti paty je sice poněkud tvrdší, ale pořád jde o nejměkčí a nejpohodlnější běžeckou obuv od Asics. Stélka OrthoLite™ X-55 zajišťuje pohodlí při nazouvání. V mezipodešvi se poprvé objevuje pěna FF BLAST+, která se vyznačuje o 15% lepší tlumivostí a zároveň na každém kroku pocítíte o 15% lepší návratnost energie. Právě tento inovovaný materiál hraje hlavní roli v celkové měkkosti při došlapech. 3D SPACE CONSTRUCTION™ technologie zlepšuje jejich kompresi. Charakteristické tlumení GEL™ starající se o absorpci nárazů se nachází pod patou i pod špičkou. Mezigeneračně došlo k "nafouknutí" gumových segmentů na odolné podrážce AHAR+, jež mají vliv na životnost obuvi. Středová linie s nepatrně sníženou vrstvou gumy má za úkol navádět nohu ideální směrem a vzdáleně připomíná někdejší technologii Guidance Line®. Reflexní prvky zvyšují viditelnost za zhoršených světelných podmínek a jsou součástí nového designu. Pokud hledáte běžecké boty s mimořádným tlumením a pocitem měkkosti, tak Asics GEL-NIMBUS 24 W budou jednoznačnou volbou. Jednoduše nenajdete lépe odtlumené.

VÝHODY:

 • Nejměkčí a nejpohodlnější boty od Asics.
 • Nová generace legendárního modelu.
 • Svršek z prodyšné elastické síťoviny.
 • Pružný knitový jazyk.
 • Stélka OrthoLite™ X-55.
 • Pěna FF BLAST+ v mezipodešvi.
 • Charakteristické tlumení GEL™.
 • 3D SPACE CONSTRUCTION™.
 • Odolná podrážka AHAR+.
Značka:
Kód výrobce:
1012B201-400
Pohlaví:
dámské
Materiál:
syntetika / textil
Drop:
13 mm
Určení:
silniční
Podpora:
neutrální
Hmotnost:
247 g

Video

ASICS GEL™

ASICS GEL™

Tlumení a stabilita. Tyto dva požadavky jsou sdruženy v revolučním ASICS GEL™ systému. Šok a síla tlaku se zmenší, noze se dostane podpory při nošení zátěže a špatně provedené pohyby jsou
znemožněny. 

ASICS GEL™ systém tlumení je sestaven z různých GEL™ komponentů. Vytvořeny jsou ze silikonových materiálů odolných na únavu, což umožňuje vysokou odolnost GEL™ komponentů během vystavení zátěžím. Tato vlastnost materiálu stabilizuje nohu při prvním kontaktu s povrchem.

Dodatečně jsou pak ASICS GEL™ polštářky umístěny do patní části, pod kloubem palce a bříšky, tzn. v částech, kde dochází k vysokému vertikálnímu zatížení mezi fázemi dopadu a odrazu. Díky tomu, že je materiál extra tenký, nejvíce 4 mm, se zmenší i váha boty, zlepší se také styk s povrchem a je omezeno riziko zranění vlivem kroucení chodidla.

Při prvním styku paty s povrchem na tělo působí síla velikost 2 - 3 násobku tělesné hmotnosti. Ta je závislá především na rychlosti běžce. ASICS GELTM, při podpoře materiálu a konstrukci celé podešve absorbuje náraz špiček. Dodatečně jsou v podešvi do patní části integrovány tzv. pružné oblasti, které s pomocí plánované deformace stabilizují chodidlo. V přední části zmenšuje ASICS GELTM systém nápor, který nastává během fáze odrazu. 

Při tom jsou výsledné smykové síly neutralizovány s pomocí materiálu podešve. Na míru přizpůsobené stupně tvrdosti a tvaru, odpovídají požadavkům různých zatížení. Výsledkem je přirozené cítění povrchu. 

Promyšleně rozmístěné flexibilní drážky rozdělí tlak zatížení při přenosu těžiště přes prsty do odrazu.

Výhody: 

 • Více pohodlí díky účinnému tlumení a stabilitě.
 • Odolnost vůči únavě materiálu a trvanlivost.
 • Zmenšené riziko zranění díky menšímu působení sil při dopadu.
 • Funkční zmenšení úderných a tlakových sil.
 • Přímý styk s povrchem.
 • Omezené působení pák (během pronace a supinace).
 • Stabilní základ také u bočních sil.
FlyteFoam technology

FlyteFoam technology

Nejmodernější technologie odpružení, kterou Asics vytvořil. FlyteFoam tlumící pěna je o 55% lehčí než standardní tlumící materiály. Díky přidaným organickým vláknům tato pěna zaručí extrémní odolnost, tvar mezipodešve se po každém kroku navrací do původního stavu, nabízí ideální odpružení a zároveň zajišťuje potřebnou stabilitu.

AHARPLUS™

AHARPLUS™

Dodává pocit pohodlí při prvním kontaktu se zemí, dokonalejší přilnavost při odvíjejícím
se pohybu a vysokou míru tlumení. V zadní části chodidla je AHAR®+ vybaven vysokým podílem karbonu, který podporuje trvanlivost materiálu. V přední části chodidla je také integrován AHAR®+, avšak v pěnové podobě (DURASPONGE®), aby se tak zvýšil pocit pohodlí v přední části chodidla. AHAR®+ zaručuje flexibilitu, nízkou hmotnost a odolnost proti opotřebení.

Výhody: 

 • Vysoká odolnost proti oděru v zadní části chodidla
 • Zajistí větší pohodlí a dokonalejší přilnavost
Ortholite®

Ortholite®

Patentovaná technologie antibakteriálních anatomických stélek do obuvi, které dlouhodobě tlumí nárazy při došlapu a preventivně zabraňují vzniku zápachu v botách a plísním. Efektivně odvádějí vlhkost, zajišťují prodyšnost, díky které noha v botě lépe větrá a méně se potí. Vzhledem k tomu, že jsou vyrobeny z čistého PU materiálu v podobě pěny, jsou snadno omyvatelné a odolné a téměř stoprocentně prodyšné.

Něco jste se o produktu nedozvěděli z popisu?