Proč se saunovat?

V dnešní době jsou sauny lidem přístupné prakticky všude po světě. Již řadu let je v rámci svých služeb nabízí velké množství rekreačních či relaxačních středisek, fitness center, hotelů, salónů krásy a plaveckých zařízení. Existuje několik druhů saunování, přičemž každý z nich stojí na jiné proceduře.

 1. Finské sauny
 2. Parní sauny
 3. Biosauny
 4. Infrasauny
 5. Kryosauny

Jejich popularita napříč společností neustále roste a čím dál tím více lidí si uvědomuje význam, který pro nás představují. Některé provozovny mají dokonce stálé návštěvníky, kteří se scházejí pravidelně každý týden ve stejný čas a vytváří tak komunitu. Pojďme se společně podívat na hlavní benefity chození do sauny a proč jsou pro naše zdraví tak prospěšné.

 1. Zbavíte se stresu
  Je dokázáno, že sauna pomáhá regulovat stres. Pobyt v ní Vám pomůže lépe se vyrovnat s vnitřním napětím i úzkostmi.
 2. Předejdete respiračním onemocněním
  Při studiích vlivu páry na lidský organismus bylo zjištěno, že parní sauny mohou výrazně přispět k léčbě obtíží horních dýchacích cest, minimalizovat symptomy astmatu, umí uvolnit hleny a zahnat bolest v krku.
 3. Podpoříte regeneraci
  Sauna bývá nedílnou součástí procesu regenerace vrcholových sportovců. Horký vzduch má příznivý vliv na svalstvo, které se jeho působením uvolní. Právě z tohoto důvodu se krátkodobý pobyt v sauně doporučuje před regeneračními masážemi.
 4. Podpoříte imunitu
  Lidské tělo se dokáže do určité míry zbavovat škodlivin samo. Saunování však tento proces může značně urychlit. Ve vzduchem vytápěné horké místnosti se aktivují potní žlázy, čímž začne docházet k vypařování nežádoucích látek ven z těla. Sauna také prospívá našemu srdci, napomáhá snižovat krevní tlak, zlepšuje činnost krevního oběhu, což se pozitivně podepisuje na chodu celého kardiovaskulárního systému.
 5. Zmírníte kožní onemocnění
  Procedura saunování podporuje tvorbu kolagenu. Z povrchové části pokožky se vlivem horkého vzduchu vypařují nežádoucí prvky, čímž dochází k její regeneraci. V důsledku toho pak máme hladší lépe vyživovanou a hydratovanou pleť.